Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Asgard na zdjęciach z planu Thor: Ragnarok

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia z planu najnowszej odsłony przygód Thora (w tej roli powraca Chris Hemsworth). Niestety, oprócz zdjęć, z planu produkcji dochodzą także nieciekawe informacje…

Produkcja powstaje w studiach Village Roadshow w australijskim Oxenford, poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się niemal ukończony Asgard. Reżyserią zajmie się Taika Waititi, odpowiedzialny za nominowany od Oscara film „Co robimy w ukryciu”.

ragnarok Asgard

 

ragnarok Asgard 2

 

ragnarok Asgard 3

Jednak na planie produkcji nie dzieje się zbyt dobrze. Pojawiły się pogłoski o konflikcie na tle etnicznym. Zwolniono blisko 100 pracowników z Australii, którzy początkowo mieli zagwarantowaną pracę do listopada, mimo że prace nad scenografią nie zostały jeszcze ukończone. Jednak pracownicy z Nowej Zelandii, z ekipy reżysera Taiki Waititiego, nie dostali wypowiedzeń. Stąd zarzuty o faworyzowanie Nowozelandczyków. Jak na razie głosu w sprawie nie zabrał Waititi, nie znamy również oficjalnego stanowiska Marvela.

W wyczekiwanej przez fanów produkcji, której premiera została zaplanowana na listopad 2017 roku pojawią się obok Thora – Chrisa Hemswortha następujące gwiazdy z poprzednich odsłon przygód boga piorunów: Tom Hiddleston jako Loki, Mark Ruffalo jako Hulk, Idris Elba w roli Heimdalla, Jaimie Alexander jako Lady Sif oraz Anthony’ego Hopkinsa jako Odyna.

Z nowych twarzy w obsadzie zobaczymy: Karla Urbana jako potężnego wojownik Skurge, Tessę Thompson w roli Walkirii, Jeffa Goldbluma jako ekscentrycznego Wielkiego Mistrza (Grandmaster), a także Cate Blanchett, która wcieli się w czarny charakter produkcji – wojowniczkę Helę.

Scenariusz na podstawie komiksów Larry’ego Liebera, Jacka Kirby’ego i Stana Lee przygotowali Stephany Folsom, Christopher Yost oraz Craig Kyle. Za reżyserię produkcji odpowiada Taika Waititi, a producentami wykonawczymi są Louis D’Esposito, Brad Winderbaum, Victoria Alonso, Thomas M. Hammel i Stan Lee.

Światowa premiera „Thor: Ragnarok” została zaplanowana na 25 października 2017 roku, a w polskich kinach film zobaczymy 3 listopada 2017.