Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Assassin’s Creed niczym Łowca Androidów?

Prace na planie filmu opartego na grze „Assassin’s Creed” dopiero ruszyły, ale już wiązane są z nim ogromne nadzieje. Ma to być podobno jedna z najlepszych adaptacji filmowych gier. Zatrudniając tak interesującego aktora jak Michael Fassbender i równie obiecującego reżysera jak Justin Kurzel, Ubisoft zapewniło sobie znakomity start.

Jean-Julien Baronnet, dyrektor generalny Ubisoft Motion Pictures porównuje ten projekt do takich kultowych filmów jak „Łowca Androidów” i „Batman: Początek”. Obawiano się, że aktor pokroju Fassbendera nie poradzi sobie z adaptacją gry, ale okazuje się, że jest zupełnie inaczej.

„Michael Fassbender zaadaptował się bardzo szybko. Był to jedyny aktor, którego wybór do naszego filmu uznaliśmy za coś oczywistego i jednocześnie jego angaż był trochę absurdalnym wyborem. Jeszcze bardziej absurdalne jest to, że Fassbender zastał nas z niczym. Nie było scenariusza, studia ani niczego innego. Powiedzieliśmy mu, że mamy zamiar zacząć tworzyć ten projekt wspólnie, dysponujemy potężną marką i chcemy zrobić film, który zdobędzie w przyszłości referencje takie jak Batman: Początek i Łowca Androidów. Do tego dążymy. Obiecaliśmy mu, że będzie mógł pracować z pisarzami.” – powiedział w rozmowie z francuskim magazynem „Premiere” Jean-Julien Baronnet.

Widzimy więc, że Fassbender w projekcie „Assassin’s Creed” nie jest jedynie aktorem, ale pełni także kilka innych funkcji. Ma pomóc twórcom stworzyć niesamowity film. Czy myślicie, że film oparty na grze „Assassin’s Creed” ma szansę zrobić taką furorę jak dwie wcześniej wymienione przez Baronneta produkcje?