Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Avatar 2 | Pierwsze spojrzenie na postać Kate Winslet

Wraz z oficjalnym zdjęciem dostaliśmy pierwsze informacje o postaci, jaką sportretuje Kate Winslet w „ Avatar: Istota wody”. Aktorka zagra wojowniczkę Na’vi imieniem Ronal.

Promocyjne zdjęcie widowiska „Avatar: Istota wody” zaprezentował magazyn Empire. Możemy na nim zobaczyć Winslet jako Ronal. Na ekranie będzie jej partnerować Cliff Curtis w roli Tonowari. Ronal i Tonowari będą przywódcami plemienia Metkayina, żyjącego na płyciznach rozległych oceanów planety Pandora.

To właśnie tam Jake (Sam Worthington) i Neytiri (Zoe Saldaña) są zmuszeni uciekać i szukać schronienia. W związku z tym, jak zapowiada Winslet, możemy się spodziewać konfliktów i napięć, bo bohaterowie nie zostaną przyjęci w Metkayiny z otwartymi ramionami.

Przypomnijmy, że Cameron rozpoczął zdjęcia do kolejnych odsłon „Avatara” (2 i 3) w 2017 roku. Najpierw 2 lata kręcono ujęcia w technologii motion capture, a od 2019 realizowano zdjęcia tradycyjne. Niestety marzec 2020 – pandemia i lock down opóźniły prace. Prace na planie w Nowej Zelandii wznowiono w czerwcu 2020.

W obsadzie „Avatar 2: Istota Wody” pojawią się Stephen Lang, Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Cliff Curtis, Oona Chaplin, Giovanni Ribisi i Joel David Moore.

„Avatar: Istota wody” zadebiutuje w kinach 16 grudnia 2022 roku. „Avatar 3” ma pojawić się 22 grudnia 2024, z kolei „Avatar 4” 18 grudnia 2026, a „Avatar 5” 22 grudnia 2028 roku.