Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Bane powróci do kin?

W mediach pojawiły się pogłoski dotyczące ponownego pojawienia się na wielkim ekranie postaci Bane’a. Mamy go zobaczyć całkiem niedługo.

Bane został stworzony przez Chucka Dixona, Douga Moencha i Grahama Nolana. Jego postać zadebiutowała w komiksie „Batman: Vengeance of Bane #1” (1993). W kinach gościł dwukrotnie – w 1997 roku w filmie Joela Schumachera „Batman i Robin” (grali go Michael Reid MacKay i Jeep Swenson) oraz w 2012 roku w „Mroczny Rycerz powstaje”, gdzie Bane’a sportretował Tom Hardy.

Teraz z najnowszych doniesień wynika, że mamy zobaczyć nową kreację Bane’a. Jedna z pogłosek wspomina o solowej produkcji dla tej postaci (nawiązującej do „Jokera” Todda Phillipsa), a według innej – Bane miałby pojawić się już w „The Batman” Matta Reevesa. Podobno twórcy kinowego świata DC rozważają wprowadzenie Bane’a w scenie po napisach lub w roli epizodycznej, otwierającej wątek postaci do rozwinięcia w kolejnych produkcjach. Niewykluczone również, że Bane pojawi się w „The Suicide Squad” Jamesa Gunna.