Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Barry Keoghan jako Joker | Zobaczcie usuniętą scenę z The Batman

Matt Reeves dotrzymał słowa i wczoraj dostaliśmy usuniętą scenę z filmu „The Batman”. Możemy w niej zobaczyć spotkanie Mrocznego Rycerza z jego arcywrogiem – Jokerem.

W 5-minutowym materiale widzimy Barry’ego Keoghana w roli Jokera i Roberta Pattinsona jako Batmana. Scena rozgrywa się oczywiście w Arkham Asylum i przedstawia nam przesłuchanie Jokera przez Batmana:

Oficjalny opis „The Batman”:

Dwa lata pod postacią Batmana (Robert Pattinson) i strach w sercach kryminalistów sprawiły, że Bruce Wayne ujrzał najmroczniejsze oblicze Gotham City. Mając u boku jedynie garstkę zaufanych sojuszników – w tym Alfreda Pennywortha (Andy Serkis) i porucznika Jamesa Gordona (Jeffrey Wright) – i występując przeciwko sitwie skorumpowanych urzędników oraz osobistości, samotny mściciel stał się w mniemaniu obywateli miasta jedynym obrońcą sprawiedliwości. Nieznany zabójca w sadystyczny i wyrachowany sposób nęka elitę Gotham. Największy Detektyw Świata, kierując się zaszyfrowanymi wiadomościami, trafia do półświatka. Tam w trakcie swojego śledztwa spotyka takie postacie jak Selina Kyle, zwana Kobietą-Kot (ZoëKravitz), Oswald Cobblepot, czyli Pingwin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) i Edward Nashton, tudzież Człowiek-Zagadka (Paul Dano). Wreszcie dowody zaczynają się konkretyzować, a zamiary sprawcy stają się jasne. Batman zostaje zmuszony do szukania nowych sprzymierzeńców, żeby zdemaskować winowajcę i położyć kres nadużywaniu władzy i korupcji, od dawna nękających Gotham City.

W filmie w roli Mrocznego Rycerza/ Bruce’a Wayne’a zadebiutował Robert Pattison, a obok niego na ekranie pojawili się też: Andy Serkis jako Alfred, Jeffrey Wright jako Gordon, John ZoëKravitz jako Selina Kyle, Turturro jako Carmine Falcone, Colin Farrell jako Oswald Cobblepot/Pingwin oraz Paul Dano jako Człowiek Zagadka.

Za kamerą stanął Matt Reeves, który wspólnie z Mattsonem Tomlinem przygotował scenariusz widowiska. „The Batman” zadebiutował w kinach 4 marca 2022 roku, a już kilka dni po premierze Warner Bors. zaczęło z reżyserem rozmowy na temat sequela.