Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Batman Afflecka zadebiutuje w 2018 roku?

Solowy film o Batmanie, tak na dobrą sprawę, nigdy nie został oficjalnie zapowiedziany. Początkowo słyszeliśmy plotki o tym, że Ben Affleck być może zajmie się reżyserią i będzie współtwórcą scenariusza do tej historii, potem Warner Bros coś napomknął o projekcie podczas CinemaCon, ale jedynym, co można uznać za oficjalne stanowisko są słowa, że film nie ujrzy światła dziennego „dopóki scenariusz nie będzie tak dobry, jak myślę” – to oczywiście słowa samego Afflecka.

Jednak Jeff Bewkes, dyrektor generalny Time Warner, postanowił się nieco zlitować nad fanami DC. Podczas rozmowy z Goldman Sachs Communacopia powiedział coś, co brzmi naprawdę obiecująco. Może nam to dawać pewną wskazówkę dotyczącą oficjalnej daty premiery:

Ben zapowiedział film o Batmanie, który zamierza napisać, wyreżyserować i w nim zagrać – myślę, że to zajmie jakieś półtora roku.

Na chwilę obecną rozkładówka filmów DC wygląda następująco:
Wonder Woman: 2 czerwca 2017 (Post-produkcja)
Justice League: 17 listopada 2017 (Trwają zdjęcia)
The Flash: 16 marca 2018 (Pre-produkcja)
Aquaman: 27 lipca 2018 (Pre-produkcja)
Niezatytułowany film DC: 5 października 2018 (W rozwoju)
Shazam: 5 kwietnia 2019 (W rozwoju)
Justice League 2: 14 czerwca 2019 (W rozwoju)
Niezatytułowany film DC: 1 listopada 2019 (W rozwoju)
Cyborg: 3 kwietnia 2020 (W rozwoju)
Green Lantern Corps: 24 lipca 2020 (W rozwoju)

Jeżeli chodzi o dwa projekty, których tytuły nie są znane, może to być równie dobrze film o Batmanie, jak i sequel „Człowieka ze stali”, „Legionu samobójców” czy też solowy film o Harley Quinn. Choć więcej wskazuje na to, że jeden z nich to właśnie projekt Afflecka.