Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Batman Forever – istnieje mroczna wersja

Serwis Variety twierdzi, że dotarł do informacji o tym, że Warner Bros. posiada drugą wersję „Batman Forever”, która wygląda zdecydowanie inaczej od tego, co ostatecznie trafiło do kin.

Joel Schumacher w czerwcu odszedł, a w natłoku wielu wiadomości i upamiętnień artysty wypłynęła informacja o tym, że stworzył jeszcze jedną wersję „Batman Forever”, która nie spodobała się Warner Bros., a ówcześni włodarze wytwórni uargumentowali swą decyzję tym, że prawdopodobnie nie będzie on interesujący dla widzów. Stąd w kinach ukazała się „bardziej widowiskowa” wersja produkcji.

Podobno w mrocznej wersji – ochrzczonej JoelSchumacherCut – wydarzenia są o wiele posępniejsze, mniej komiczne, a postać Mrocznego Rycerza jest znacznie bardziej złożona. Przeżycia wewnętrzne Bruce’a są wyeksponowane, ponoć dręczą go rozterki egzystencjalne i w filmie nawet znajduje się scena, w której Mroczny Rycerz konfrontuje się z olbrzymim nietoperzem.

W JoelSchumacherCut pogłębiona zostaje ponadto sylwetka Harveya Denta aka Dwie Twarze. Więcej ekspozycji dostaje także Człowiek-Zagadka. Jednak to tylko doniesienia i nie wiadomo, czy nagranie dotrwało do dziś nietknięte.