Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Batman: The Dark Knight Returns, part1 – nowy klip

Dostępny jest nowy klip z mrocznego filmu animowanego „Batman: The Dark Knight Returns, part 1” opartego na komiksie Franka Millera.

Minęło 10 lat odkąd Bruce Wayne zakończył swoją przygodę z Batmanem i przeszedł na emeryturę. Niespokojny duch Bruce’a Wayne’a nie pozwala mu jednak cieszyć się z uroków wieku średniego. Topi swoją frustrację w alkoholu, bawiąc się samochodami wyścigowymi. Niespodziewanie Gotham staje się ofiarą barbarzyńskich kryminalistów znanych jako mutanci.

Powrót Harveya Denta jako Dwie Twarze zmusza Wayne’a do ponowego przywdziania stroju Batmana. Dramatyczne pojmanie Denta sprawia, że powraca do walki z przestępczością, jednocześnie czyniąc z siebie cel stróżów prawa i nową nadzieję dla miasta. W szczególności jednak Wayne’a zainspirowała młoda dziewczyna imieniem Carrie, która przyjmuje personę Robina i ratuje Batmana przed brutalnym atakiem przywódcy mutantów. Razem z nową pomocniczką i pełną energią napędzaną nowym celem, mroczny rycerz powraca, by chronić Gotham przed starymi i nowymi.

Peter Weller podkłada głos starszemu Batmanowi, David Selby wciela się w komisarza Gordona, Ariel Winter jako Robin, Wade Williams gra Dwie Twarze, a Michael McKean występuje w roli dr. Bartholomewa Wolpera. Jay Oliva reżyseruje na podstawie scenariusza Boba Goodmana. Sam Register i Bruce Timm są producentami wykonawczymi.Premiera zaplanowana jest na 25 września 2012 roku.

{youtube}v8sNx_lWLjM{/youtube}