Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Batman v Superman – zapowiedzią Aquamana i Cyborga

Produkcja „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” to nie tylko epicka akcja, ale również doskonała okazja do przedstawienia całej reszty superbohaterów z rozległego uniwersum DC Comics. To, że pojawia się tam postać Wonder Woman (w tej roli Gal Gadot), było wiadomo już od dawna, ale okazuje się, że to zaledwie początek… Uwaga na spoilery!

W wyświetlanym obecnie w kinach „Batman v Superman”, fani mają okazję zobaczyć pierwsze przebłyski związane z Ligą Sprawiedliwych. Jak być może kojarzycie, w „Człowieku ze stali” ludzie stali się podejrzliwi i nieufni w stosunku do metaludzi. Z tego powodu Lux Luthor potajemnie gromadził informacje o osobach z wyjątkowymi umiejętnościami. W „Batman v Superman” pojawia się jednak moment, w którym Bruce i Diana dostają się do tych plików i to właśnie wtedy mamy okazję zerknąć na poszczególnych superbohaterów. Jedno z ujęć pokazuje brodatego mężczyznę trzymającego trójząb. Chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, że mamy do czynienia z postacią Aquamana, w którego wcieli się Jason Momoa.

aquaman

Jest to pierwsze wprowadzenie bohaterów Ligi Sprawiedliwych, a solowa produkcja o tej grupie zadebiutuje w przyszłym roku. Wśród plików znajdują również wideo pamiętnik Dr. Silasa Stone’a, który był naukowcem w Laboratoriach S.T.A.R. Za plecami doktora ukazuje się bardzo smutny widok: zdjęcie przedstawiające sylwetkę młodego mężczyzny, który stracił większość swoich kończyn i jest cały w bliznach po tragicznym wypadku. To syn doktora, Victor. Był obiecującą gwiazdą futbolu ale ucierpiał w wyniku eksperymentów prowadzonych w laboratorium swojego ojca. Doktor Stone bardzo pragnął by pomóc, dlatego postanowił zrekonstruować jego ciała i stworzył… Cyborga. Zagra go Ray Fisher.

ray fisher

Naprawdę chciałem pokazać narodziny Cyborga, ponieważ czuję, że on wkrótce odegra istotną rolę, a ja naprawdę chciałem nadać sens tej postaci. Chciałem, aby widzowie wiedzieli, skąd on pochodzi. – tłumaczy reżyser, Zack Snyder.

„Justice League – Part One” zadebiutuje w listopadzie przyszłego roku, a film o samym Cyborgu 3 kwietnia 2020 roku.