Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Batman w Empire

Magazyn Empire podzielił się z czytelnikami nowymi zdjęciami promującymi nadchodzące widowisko „The Batman”. Galeria do obejrzenia w rozwinięciu.

Widowisko „The Batman” wejdzie do kin w marcu przyszłego roku. W roli głównej zobaczymy Roberta Pattinsona (Bruce Wayne/Batman).To właśnie jego możemy zobaczyć na najnowszych fotosach z filmu. Wywiadu gazecie udzielił też reżyser widowiska, Matt Reeves, który zdradził, że w procesie twórczym inspirował się grupą Nirvana i Kurtem Cobainem.

W zwiastunach „The Batman” słyszymy piosenkę Nirvany pt. „Something in the Way”. Reżyser zapowiedział, że nie był to przypadkowy wybór:

– Zdałem sobie sprawę, że znamy już Bruce’a Wayne’a playboya. Ale jest też inna wersja: człowiek, który przeżył wielką tragedię i stał się outsiderem. Przyszedł mi wtedy na myśl Gus Van Sant z „Last Days” i fikcyjna wersja Kurta Cobaina mieszkającego w zapadającej się posiadłości.

– powiedział Matt Reeves.

Filmowiec wspomniał też, że Bruce Wayne w nadchodzącym filmie to nie lew salonowy, ale skryty człowiek. Bruce większość czasu spędza w samotności, pracując nad kostiumem i gadżetami, co bardzo martwi Alfreda (Andy Serkis).

W obsadzie znaleźli się Robert Pattinson jako Bruce Wayne aka Batman, Andy Serkis jako Alfred, Jeffrey Wright jako Gordon, John Zoë Kravitz jako Selina Kyle, Paul Dano jako Człowiek Zagadka, Turturro jako Carmine Falcone czy Colin Farrell jako Oswald Cobblepot/Pingwin. Za kamerą stanął Matt Reeves, który wspólnie z Mattsonem Tomlinem przygotował scenariusz widowiska.

Premiera „The Batman” została zaplanowana na 4 marca 2022 roku. Tego samego dnia film pojawi się w ofercie HBO Max.