Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Battleship – pierwszy klip z filmu

Pojawił się pierwszy klip z superprodukcji science fiction „Battleship: Bitwa o Ziemię”, w którym widzimy atak kosmitów na wojskową placówkę.

Reżyserem i producentem „Battleship: Bitwa o Ziemię” jest Peter Berg, znany chociażby z filmu „Hancock”.  Od lat wysyłaliśmy w Kosmos sygnały, licząc na to, ze jakąś obca cywilizacja nam odpowie. Ale jednego nie wzięliśmy pod uwagę – ze te sygnały zostaną uznane za zaproszenie do… zniszczenia naszej planety! I tak się właśnie stało. Tajemniczy wróg zaatakował. A największa bitwa o Ziemie rozpoczęła się na morzu. Obcy rozciągnęli nad Oceanem Atlantyckim tarcze ochronna, zza której atakują obiekty na całej naszej planecie. Próby zniszczenia tarczy zmasowanym ostrzałem z pokładu niszczycieli okazały się nieskuteczne, zginęli ludzie, straciliśmy sprzęt. Czy ktoś znajdzie sposób, jakąś lukę w systemie obronnym nieprzyjaciela?

W obsadzie są Taylor Kitsch, Brooklyn Decker, Alexander Skarsgard („Czysta krew”), Rihanna, Tadanobu Asano i Liam Neeson w roli admirała Shane’a. Film jest oparty na „Bitwie Morskiej” firmy Hasbro.

Premiera  w USA zaplanowana jest na 18 maja 2012 roku. W Polsce obejrzymy go 20 kwietnia 2012 roku.

{youtube}M8dK0b24UFA{/youtube}