Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Będzie ekranizacja kolejnej części Opowieści z Narnii – nowi bohaterowie, całkiem nowy początek

„Srebrne krzesło” będzie pewnego rodzaju restartem serii nie tylko za sprawą następców książkowych bohaterów, ale także nowej ekipy zajmującej się produkcją.

Producent Mark Gordon, zapytany o dalsze losy Narnii przy okazji konferencji prasowej poświęconej nowej serii „Criminal Minds: Beyond Borders”, wyraził nadzieję, że film powstanie w niedługim czasie. „Srebrne krzesło” nie ma być jednak po prostu dalszym ciągiem serii, a raczej zupełnie nowym początkiem. Akcja czwartej książki z serii C.S. Lewisa dzieje się znacznie później po wydarzeniach z „Podróży Wędrowca do Świtu” i po raz pierwszy nie pojawia się tam całe rodzeństwo Pevensie.

Mark Gordon potwierdził, że w kolejnym z serii filmie nie pojawią się aktorzy znani z poprzednich części. „Srebrne krzesło” wprowadzi nie tylko nowe (w kontekście filmów, bo nadal będą to te pojawiające się w książkach) postacie, ale też od tego momentu filmowa Narnia ma mieć zupełnie nową ekipę, z reżyserami na czele.

Ostatnia ekranizacja z cyklu o Narnii – „Podróż Wędrowca do Świtu” – do kin trafiła w 2010 roku. O powstaniu kolejnej części wzmianki pojawiały się już parę lat temu, ale w międzyczasie właściciela zmieniły prawa autorskie do cyklu. Jednak od czasu, kiedy w czerwcu scenarzysta David Magee ogłosił na Twitterze, że ukończył pierwszy szkic „Srebrnego krzesła”, nie pojawiły się konkretne informacje. Teraz jednak, choć Mark Gordon nie zdradza na razie żadnych szczegółów, możemy przypuszczać, iż projekt jest już na tyle pewny, że wkrótce dowiemy się więcej na temat planów i obsady.