Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Będzie kontynuacja Lucy oraz Colombiany Luca Bessona?

Z oficjalnych informacji wynika, że w najbliższych latach powstaną sequele Lucy i Colombiana. Filmy te znalazły się zarówno w planach realizacji u studia EuropaCorp, jak i u Luca Bessona.

Obydwaj reżyserzy – Luc Besson i Robert Mark Kamen, są znani z zamiłowania do produkowania mnóstwa sequeli i kolejnych scenariuszy filmów akcji. Przykładem może być chociażby „Uprowadzona” autorstwa tego duetu. Teraz oficjalnie ogłoszono, że panowie przygotują kolejne części dwóch widowisk: „Lucy” i ” Colombiany”.

 

Decyzja o nakręceniu drugiej części „Lucy” nie powinna nikogo dziwić, ponieważ produkcja okazała się ogromnym hitem. Film zarobił 458 mln dolarów na całym świecie, przy budżecie wynoszącym zaledwie 40 mln. Mimo, że zakończenie filmu ze Scarlett Johansson w tytułowej roli, nie zostawiło twórcom wielu możliwości do kontynuacji – o czym mówił sam Besson, to najwyraźniej reżyser doznał twórczego olśnienia. No i bardzo dobrze, bo historia ma potencjał.

Z kolei projekt „Colombiana 2” wydaje się być sensownym pomysłem, biorąc pod uwagę fakt, że popularność Zoe Saldany ma szanse drastycznie podskoczyć po nakręceniu kolejnych części „Avatara” oraz trzeciej części Star Treka. Ponieważ sam wynik w box office nie gwarantuje powstania sequelu. „Colombiana” przyniosła bowiem jedynie 60 mln dolarów zysku na całym świecie, przy podobnym jak „Lucy” budżecie – 40 mln.