Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Będzie powrót Kosiarza umysłów?

„Kosiarz umysłów” z 1992 roku to jedna z najbardziej udanych adaptacji prozy Stephena Kinga. Teraz powrócił projekt realizacji kolejnego sequela. Brett Leonard, reżyser oryginału zdradził swój pomysł na nowy film.

Kontynuacja „Kosiarza umysłów” – „Kosiarz umysłów 2: Ponad cyberprzestrzenią” (1996) nie odniosła sukcesu oryginału i na wiele lat cykl odszedł w zapomnienie. Teraz reżyser jedynki, Brett Leonard , ma zamiar powrócić do świata Kosiarza.

W podcaście „The Production Meeting” opowiedział o swoim pomyśle na nowy sequel. Dotychczas na przeszkodzie stały kwestie związane z prawami autorskimi, jednak i tę sprawę udałoby się rozwiązać. Leonard chciałby nakręcić „L-Man Reborn”. Film przedstawi wizję interaktywnego wirtualnego świata, która odbiega od tej przedstawionej w pierwszym filmie. Tutaj akcja skupiałaby się na dorosłym Peterze Parkette (w oryginalne grał go Austin O’Brien) – cybernetycznym wojowniku, weteranie cyberwojny z Chinami.

Reżyser wspomniał również o swoim innym filmie, który zaproponował wytwórni Parmount. Filmowiec pracuje też bowiem nad innym thrillerem sf pt. „Zabójcza perfekcja”, gdzie w 1995 roku pojawili się Denzel Washington i Russell Crowe. Leonard pragnąłby ponownie ich zaangażować do tego filmu i wykorzystać w nim technologię VR, by cyfrowo odmłodzić aktorów.

Chcielibyście zobaczyć na ekranach któryś z tych projektów Leonarda?