Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Będzie sequel Terminator. Genisys?

Choć w USA najnowsza produkcja z serii Terminator nie zdobyła uznania publiczności, i tak istnieje szansa na sequel produkcji. Okazuje się bowiem, że film został bardzo entuzjastycznie przyjęty w… Chinach! Z dostępnych w sieci informacji wynika, że w pierwszy, premierowy weekend (w Chinach miało to miejsce w ostatnim tygodniu) film zarobił w Azji ponad 27 milionów dolarów!

„Terminator. Genisys” to już piąta odsłona przygód cyborga, w którego wciela się Arnold Schwarzenegger (choć w wersji z 2009 roku aktor pojawia się tylko na kilka chwil). O czym opowiada piąta część serii? Niedaleka przyszłość. W roku 2029 John Connor stoi na czele podziemia, walcząc z zagrażającymi ludzkości cyborgami. W tej nierównej walce musi zmierzyć się z siłami przeszłości i … przyszłości. Aby zapewnić sobie życie, wysyła w przeszłość zaufanego porucznika Kyle’a Reese’a, który musi uratować matkę Connora przed śmiercią. Ale to, czego się dowiaduje, zmienia wszystko. Oprócz Ziemi A i Ziemi B istnieje jeszcze jedno uniwersum – C, które ma stać się miejscem dla ludzkości. Tymczasem SkyNet szykuje się do najpotężniejszej wojny w dziejach. Wojny, której celem jest zgładzenie gatunku ludzkiego.

Warto zauważyć, że amerykańskie filmy w chińskim kinie to nie jest chleb powszedni. Władze nakładają ograniczenia co do ilości zagranicznych produkcji, co ma oczywiście przyczynić się do promowania rodzimego kina. Być może więc Chińczycy byli bardzo spragnieni zagranicznej produkcji, stąd tak duża popularność najnowszego Terminatora. W sumie film zarobił na ten moment ponad 350 milionów dolarów. To daje nadzieję na ewentualną kontynuację historii.

Źródło: stopklatka/informacja prasowa