Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ben Affleck potwierdza, że powstanie solowy film o Batmanie

Mamy dobre wieści dla fanów Batmana! Aktor zapowiedział, że zagra i zajmie się reżyserią „Untitled Batman Reboot”. Dodatkowo, wspólnie z Geoffem Johnsem napisze scenariusz produkcji. Jak na razie wytwórnia Warner Bros nie ujawniła choćby przybliżonej daty premiery, ale Affleck zapowiedział, że projekt obiecująco się rozwija.

Aktor podczas Comic Con rozmawiał z DC All Access i wówczas zdradził, że obecnie pracuje nad pewnym projektem, który bardzo go ekscytuje:

Geoff Johns to genialny gość! Jego wiedza na temat komiksów jest zdumiewająca. Kiedy by nie wspomniał o jakimś komiksowym bohaterze, on mówi: „Tak, napisałem to.” Chociaż myślę, że czasem się ze mnie nabija, bo mówi, że napisał wszystko. Teraz pracuję z nim przy okazji pewnego dużego projektu i jestem niezmiernie podekscytowany. Uwielbiam go. Ten facet jest najlepszy. – zdradził Ben Affleck.

Pierwsze informacje na temat reboota historii Mrocznego Rycerza pojawiły się po specjalnym pokazie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, zorganizowanym dla ekipy filmowej i producentów. Jego uczestnikami były również władze wytwórni Warner Bros wraz z ekipą produkującą. Obraz zebrał owacje na stojąco, a Ben Affleck mnóstwo komplementów i wyrazów uznania za swoją kreację Batmana. Wówczas też, studio zdecydowało się na negocjacje dłuższego (10-letniego) kontraktu z aktorem oraz na przygotowanie solowej produkcji o Batmanie.

Aktor w ostatnim wywiadzie z DC All Access nie zaprzeczał również możliwości wyreżyserowania tego filmu i podkreślił, jak wiele nauczył się od reżysera Zacka Snydera i scenarzysty Chrisa Terrio:

Uważam, że za podjęciem decyzji o reżyserii filmu najważniejsze jest zapoznanie się z materiałem, opowieścią i bohaterami. Obecnie mam większe doświadczenie i jestem odważniejszy, dzięki możliwości obserwacji pracy Zacka i Chrisa. Jednym z najważniejszych doświadczeń, oprócz wcielania się w postać Batmana, była właśnie obserwacja gościa, który doskonale zna i rozumie mechanizmy tworzenia filmów. Użycie nowych technologii, połączenie tradycyjnej kamery z efektami specjalnymi i kaskaderskimi oraz cały pozostały repertuar i narzędzia, które są do dyspozycji reżysera – dzięki Zackowi je znam. Widziałem, jak stworzył obraz za pomocą ręcznie rysowanych storyboardów, klatka po klatce i dopiero później przystąpił do filmowania, rozwinął w produkcję, którą wszyscy możemy zobaczyć. Już wcześniej myślałem o reżyserowaniu produkcji, takich jak ta i cieszę się, że praca na planie „Batman v Superman” pozwoliła mi zdobyć to cenne doświadczenie. Jeżeli miałbym podjąć się podobnego zadania samodzielnie, z pewnością wykorzystam zdobyte informacje i doświadczenia. – podkreślił Ben Affleck.

Aktor pojawi się na planie „Justice Leagu Part 1”, której produkcja wystartuje 11 kwietnia w Anglii.

Źródło: movieweb.com