Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ben Affleck producentem Justice League

Aktor i reżyser dołączył do ekipy twórców dwóch zaplanowanych produkcji Warner Bros.

Jak donosi Deadline.com, Affleckowi przypadnie nie tylko rola aktorska, ale będzie również i producentem wykonawczym dwóch filmów. Wyreżyseruje je Zack Snyder, a scenariuszem zajmuje się Chris Terrio, który napisał scenariusz nie tylko „Batmana v Supermana”, ale też nagrodzonej Oscarem dla najlepszego filmu i za najlepszy scenariusz adaptowany „Operacji Argo” w reżyserii Bena Afflecka. Wygląda na to, że obydwaj będą mieli duży wpływ na rozwój filmowego uniwersum DC.

Jego występy aktorskie budzą mieszane uczucia już na etapie ogłaszania obsady, zarobił też w swojej karierze kilka Złotych Malin. Za to talent Afflecka do tego, co dzieje się za kamerą, nie jest odkryciem ostatnich lat. Już za swój pierwszy film, „Buntownik z wyboru”, nominacje i nagrody zdobywał nie jako aktor, ale za napisany wspólnie z Mattem Damonem scenariusz.

Jeżeli chodzi o występy przed kamerą, po „Świcie sprawiedliwości” Affleck pojawi się epizodycznie w „Suicide Squad”, a potem w planach ma napisany i wyreżyserowany przez siebie nowy film o Batmanie.

Przypomnijmy, planowana premiera pierwszej części „Justice League” planowana jest na koniec 2017 roku. Obok Bena Afflecka i Henry’ego Cavilla wystąpią Gal Gadot jako Wonder Woman i Jason Momoa jako Aquaman.