Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ben Affleck wyreżyseruje Zaginione Miasta!

Affleck przeniesie dla Disneya na wielki ekran młodzieżowy bestseller „Zaginione Miasta” autorstwa Shannon Messenger.

Książka Shannon Messenger ukazała się w Polsce pt. „Strażniczka. Zaginione miasta. Tom 1” w 2019 roku nakładem wydawnictwa IUVI. Oficjalny opis powieści poniżej:

Harry Potter i Percy Jackson na pewno znają już Sophie Foster – ta trójka zmieniła świat. Czas na Ciebie!
Bestsellerowa seria „Zaginione miasta” – wznawiana, tłumaczona i sprzedawana w wielotysięcznych nakładach – wreszcie trafia do rąk polskich czytelników!
Sophie ma pewien sekret – słyszy myśli innych ludzi. I nie ma pojęcia dlaczego. Zawsze jednak uważała, że tę zdolność na pewno da się jakoś logicznie wytłumaczyć. Do czasu gdy poznaje Fitza, tajemniczego chłopaka, który pojawia się nie wiadomo skąd i również czyta ludzkie myśli.
Wkrótce Sophie dowiaduje się szokującej prawdy: świat ludzi nie jest jej prawdziwym domem. W mgnieniu oka musi zostawić za sobą wszystko, co do tej pory znała i kochała – w tym rodzinę – i nauczyć się zasad panujących w świecie Zaginionych Miast (a nie wszyscy są tam zachwyceni jej powrotem do „domu”). Musi także dotrzeć do tajemnic tkwiących głęboko w jej pamięci – kim jest naprawdę, dlaczego przez tyle lat ukrywano ją w świecie ludzi i dlaczego jest tak ważna dla swojego nowego starego świata – zanim te informacje wpadną w niepowołane ręce osób, które są gotowe dla nich zabić…

Książka trafi do portfolio reżyserskiego Bena Afflecka, który przygotuje na jej podstawie film live-action dla Disneya. Aktor oprócz reżyserii będzie odpowiadać poprzez Pearl Street za produkcję widowiska. Co ciekawe, Affleck przygotuje również wspólnie z Kate Gritmon scenariusz filmu.