Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ben Affleck został Batmanem przez swoją nienawiść do Daredevila?

Filmy o superbohaterach przebyły długą drogę od początku XXI wieku – X-Men i Spider-Man zapoczątkowali boom na nowoczesnych superherosów, ale innym produkcjom przestawienie się niewątpliwie zajęło trochę czasu. Jedną z katastrof gatunku był „Daredevil” z 2003 roku, w którym Ben Affleck zagrał Matta Murdocka. Podobno to z niechęci do filmu aktor postanowił zostać Batmanem.

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Affleck powiedział, że czynnikiem motywującym go do przyjęcia roli Batmana w filmie „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” była chęć stworzenia dobrego filmu o superbohaterach:

Pomyślałem, że „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” to film, w którym po prostu chcę zagrać i być jego częścią. Chciałem stworzyć dobrą wersję produkcji o superbohaterach. Nienawidzę „Daredevila” – i nie mówię o netfliksowskiej wersji, która robi dobrą robotę. My w pewien sposób skrzywdziliśmy tę postać i nie stworzyliśmy dobrego filmu – tym razem chciałem współtworzyć coś udanego. – podkreśla aktor.

Film „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” został niestety zmieszany z błotem przez krytyków i podzielił fanów, ale zarobił bardzo dużo – 873 miliony dolarów na świecie. Ben Affleck dobrze poradził sobie w roli Batmana i wiele osób z niecierpliwością oczekuje teraz na jego powrót w nadchodzącym solowym filmie o Mrocznym Rycerzu, który dodatkowo będzie reżyserował.

Affleck pojawi się też na krótko w „Lidze Sprawiedliwości”, której premiera zaplanowana jest na 17 listopada 2017. Reżyserią produkcji zajmie się Zack Snyder.