Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ben Affleck zrzuca pelerynę!

Aktor był gościem programu Jimmy’ego Kimmela, w którym oficjalnie ogłosił, że pożegnał się z rolą Mrocznego Rycerza Gotham. Affleck definitywnie zakończył swój związek z Kinowym Uniwersum DC.

Ben Affleck promuje najnowszy film ze swoim udziałem – „Potrójna granica” od Netflixa. W programie Jimmy Kimmel Live został jednak spytany o powrót do roli Batmana i oficjalnie ogłosił, że odwiesił maskę superbohatera na kołku. Aktor przyznał się do swojej reżyserskiej i scenariopisarskiej porażki i postanowił definitywnie rozstać się z Mrocznym Rycerzem:

Próbowałem zabrać się za reżyserię, współpracowałem z dobrą ekipą scenarzystów, jednak nie byliśmy w stanie wypracować wspólnej wizji. Nie mogłem tego rozgryźć. Postanowiłem więc przekazać projekt komuś innemu. Znaleźli całkiem niezły zespół, nie mogę się doczekać by zobaczyć co z tego wyjdzie.

– ogłosił Affleck.

W „The Batman” zobaczymy młodsze wcielenie Mrocznego Rycerza. Autorem scenariusza i reżyserem jest Matt Reeves. Obecnie wytwórnia poszukuje aktora, który mógłby wcielić się w tytułową postać obrońcy Gotham. Premiera widowiska została zaplanowana na 25 czerwca 2021 roku.