Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ben Mendelsohn jako szeryf Nottingham – zobaczcie nowy spot!


Widowisko “Robin Hood: Początek” zadebiutuje w kinach już pod koniec miesiąca. Dziś możemy zobaczyć Bena Mendelsohna, który w filmie wciela się w główny czarny charakter, szeryfa Nottingham. Poniżej możecie zobaczyć spot udostęniony przez wytwórnię Lionsgate.

Reżyserią „Robin Hood: Początek” zajął się Otto Bathurst („Czarne lustro”, „Peaky Blinders”, „System sprawiedliwości”) na podstawie scenariusza autorstwa Joby’ego Harolda.

Obok Tarona Egertona (w roli głównej) na ekranie pojawią się także Jamie Foxx (Mały John), Eve Hewson (Lady Marian), Jamie Dornan (Szkarłatny Will) oraz Ben Mendelsohn jako główny złoczyńca, szeryf z Nottingham. Premiera została zaplanowana na 21 listopada 2018 roku.

Oficjalny opis i najnowszy spot produkcji poniżej:

Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin z Loxley powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina – piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę. Żądny zemsty i sprawiedliwości Robin postanawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham. Jego kompanem i nauczycielem staje się dawny wróg Mały John. Już wkrótce w mieście pojawia się tajemniczy wojownik w saraceńskim kapturze, który obiera bogatym i rozdaje biednym. Szybko okaże się jednak, że okoliczności wymagają działań na większą skalę, bowiem Szeryf wraz z kościelnymi dostojnikami planują zdradę, która może zagrozić całemu królestwu. Robin musi więc zgromadzić siły zdolne do otwartej walki z regularną armią.