Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Bill Condon chce nakręcić Narzeczoną Frankensteina

Reżyser najnowszego hitu Disneya – „Pięknej i Bestii”, rozpoczął negocjacje ze studiem Universal Pictures. Pragnie dołączyć do tworzonego przez wytwórnię tzw. „potwornego uniwersum” i wyreżyserować dla nich „Narzeczoną Frankensteina”.

Możliwe, że twórca chce wykorzystać doświadczenie zdobyte w pracy nad filmem dla Disneya i włączyć się w prace nad kolejną opowieścią o „pięknej i bestii”. Prawdopodobnie ma zamiar przygotować „Bride of Frankenstein”, czyli remake „Narzeczonej Frankensteina”.

Bill Condon wiele razy w różnych wywiadach podkreślał, że „Narzeczona Frankensteina” jest jednym z jego ulubionych „monster movie” wszech czasów. Nic dziwnego, że chciałby pracować nad tym filmem dla Universala. W swoich dotychczasowych filmach zawarł kilka wątków nawiązujących do tej produkcji („The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1” i „Gods and Monsters”).

Produkcją remake’u „Narzeczonej Frankensteina” zajmują się Chris Morgan i Alex Kurtzman. Scenariusz filmu napisał David Koepp, a projekt na razie nie ma jeszcze wybranego reżysera. Bill Condon ma więc spore szanse.

Pierwszym filmem, który otwiera „potworne uniwersum” Universal Pictures będzie tegoroczna „Mumia” z Sofią Boutellą w tytułowej roli, gdzie pojawi się również doktor Jekyll, grany przez Russella Crowe.