Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Black Lightning w DCEU?

Samodzielne perypetie tego bohatera można śledzić w serialu The CW, ale krążą plotki, że niedługo może zostać skasowany. Co niekoniecznie świadczy o tym, że o postaci się zapomni. Jeżeli wierzyć doniesieniom, Warner Bros. planuje wcielić Black Lightinga do kinowego DC.

Co prawda, serial dostał zamówienie na trzeci sezon, choć podobno stacja rozważa anulowanie produkcji przez wzgląd na niezadowalającą oglądalność oraz niskie oceny. Nawet jeśli do tego dojdzie, przygoda bohatera z ekranem nie ma się skończyć, gdyż wytwórnia Warner Bros. pragnie wprowadzić do DCEU większą różnorodność w składzie bohaterów, a na liście postaci szykowanych do wprowadzenia do kin ma podobno znajdować się Black Lighting.

Przypuszcza się, że Cress Williams (odtwórca bohatera w serialu The CW) nie ma jednak co liczyć na powrót w tej roli, sama sylwetka zaś istniałaby w tzw. nowej ciągłości DCEU. Ostatnio informowaliśmy, że plany względem rozwoju uniwersum mocno się zmieniły, rzekomo wykrystalizował się podział na część, gdzie będą pojawiać się znani herosi (Aquaman, Wonder Woman czy Flash), oraz taką, w której pojawią się nowe charaktery (odświeżony Batman, Supergirl) – funkcjonujące oddzielenie i w domyśle mające się kiedyś połączyć.

Na razie nie wiadomo nic więcej, są to wczesne szkice, które mogą ulec zmianom. Ale wedle doniesień Warner Bros. zdecydowanie chce przenieść Black Lightinga do DCEU.


Źródło: wegotthiscovered.com