Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Black Panther najbardziej kasowym widowiskiem MCU?

Sukces „Czarnej Pantery” przechodzi wszelkie oczekiwania. Najpierw film zadebiutował jako drugie widowisko po „Avengers”, które na starcie przekroczyło 200 mln dolarów, a teraz jest na dobrej drodze by stać się najbardziej dochodowym filmem Marvela.

Superprodukcja w reżyserii Ryana Cooglera zaliczyła najlepszy drugi weekend w historii Kinowego Uniwersum Marvela! Wpływy z ostatniego weekendu wyniosły 108,04 mln dolarów, co oznacza, że „Czarna Pantera” pobił dotychczasowego lidera, „Avengers” o 5 mln dolarów. Film potrzebował zaledwie 10 dni, by zyski przekroczyły kwotę 400 mln dolarów – szybciej tę granice przekroczyły jedynie „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”, które potrzebowały 8 dni.

Już teraz „Czarna Pantera” zajmuje 5 lokatę w zestawieniu najbardziej kasowych filmów MCU. W tym tygodniu z pewnością wespnie się na trzecią lokatę, a prognozy wieszczą, że w następny weekend zajmie 2 miejsce, deklasując „Avengers: Czas Ultrona”, którego zyski wynoszą 459 mln dolarów.

Choć co drugi bilet w USA sprzedawany był na „Czarną Panterę”, to warto wspomnieć jak wyglądała reszta weekendowego zestawienia. Na drugim miejscu znalazła się komedia „Game Night”, która na otwarciu zarobiła dla Warner Bros. 16,6 mln dolarów, a podium zamknęła animacja „Peter Rabbit”, która w 3 tygodniu na ekranach zarobiła dla Sony 12,5 mln dolarów.

Na czwartym miejscu znalazła się „Anihilacja”, która zadebiutowała w kinach z wynikiem 11 mln dolarów. TOP5 zamyka „Nowe oblicze Greya” z wynikiem 6,9 mln, a całkiem nieźle nadal radzi sobie „Jumanji: Przygoda w dżungli”, która goszcząc już 10 tydzień na ekranach kin do kasy Sony dodała kolejne 5,6 mln dolarów.

Pierwsza dziesiątka weekendowego zestawienia w USA prezentuje się następująco:

bp mcu

Źródło: boxofficemojo.com