Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Blade pojawi się obok Avengers? Wesley Snipes o możliwym crossoverze.

Czy Wesley Snipes powróci do roli Blade’a? Aktor zdradził kilka interesujących informacji w jednym z ostatnich wywiadów. Snipes rozmawiał już z Marvelem, a negocjacje ze studiem wypadły podobno obiecująco.

Marvel Studios w zeszłym roku wykupiło prawa do Blade’a i kilku innych kultowych postaci z komiksów, jak np. Ghost Rider, Punisher i Daredevil. Wspólnie z Netfliksem Marvel stworzył znakomicie przyjęty przez krytyków i widzów serial „Daredevil”, a w kolejnym sezonie tego serialu ma pojawić się Punisher. Jednakże czy pozostali bohaterowie mają szanse pojawić się ponownie na ekranach?

W 1998 roku zadebiutował w kinach „Blade-Wieczny łowca”, a film doczekał się jeszcze dwóch kolejnych części. O planach powrotu tego bohatera mówiło się od dawna. Teraz zaś Wesley Snipes zdradził, że pojawiła się realna szansa, by ponownie wcielił się w słynnego łowcę nieumarłych Blade’a: pół-wampira, pół-człowieka. Jak twierdzi aktor, rozmowy z Marvelem na ten temat idą w dobrym kierunku:

„Zawsze istnieje szansa, a teraz wszystko zależy od Marvela. To oni kontrolują sytuację. Rozmowy z nimi były udane. Studio docenia wartość tego projektu, ja również.” – zdradził aktor.

Snipes podkreślił również, że nadal jest na siłach, by powrócić do roli Blade’a:

„Nadal jestem w wystarczającej formie, by poradzić sobie z tą rolą. Zobaczymy, co będzie dalej. Naprawdę nie jestem w stanie przewidzieć, jak potoczą się teraz sprawy”.

Jedna z ostatnich wypowiedzi aktora dotyczyła możliwości dołączenia Blade’a do ekipy Avengers:
„To byłoby bardzo interesujące. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że podobna sytuacja nie miała miejsca w komiksach. Jednakże ciekawe byłoby to, jak wówczas ta postać zostalaby rozwinięta i czy pasowałaby do drużyny. Interesuje mnie, jaką Blade przyjąłby wobec nich postawę. Zapewne musiałby kogoś ugryźć. Nie wiem tylko, kogo.” – zażartował podczas wywiadu Snipes.

Wesley Snipes, który wyszedł z więzienia w kwietniu 2013 roku, czuje się na tyle dobrze, by ponownie zagrać łowcę wampirów. Spekuluje się, że za angaż do głównej roli miałby zgarnąć około 3mln dolarów.

Wcześniej pojawiły się także plotki, że powstaje projekt filmu opartego na nowej serii komiksowej Marvela, którego bohaterką jest córka Blade’a – wytrenowana przez ojca na łowczynię wampirów. Produkcja ta miałaby być rebootem serii.

Sam aktor odniósł się do tych plotek następująco: „Zobaczymy jak sprawy się ułożą. Na ten moment naprawdę nie wiem nic więcej”.

A czy Wy chcielibyście ponownie zobaczyć Snipes’a w roli Blade’a?

Źródło grafiki: http://www.comicvine.com/