Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Blade ponownie pojawi się na ekranach?

W 2013 roku Marvel ponownie nabył prawa do swoich trzech bohaterów: Blade’a, Ghost Ridera i Punishera. O ile Punisher już został włączony do MCU i pojawił się między innymi w drugim sezonie „Daredevila”, a nowy Ghost Rider w czwartym sezonie „Agentów T.A.R.C.Z.Y.”, tak wciąż nie było żadnych ogłoszeń dotyczących projektu związanego z postacią Blade’a, ale zgodnie z tym, co mówi Kate Beckinsale, może się to zmienić.

Choć aktorka nie jest jakoś mocno powiązana z MCU, to pojawiła się na Comic Conie w Nowym Jorku w związku z nowym filmem, „Underworld: Blood Wars”. Została zapytana o to, czy mógłby powstać crossover pomiędzy Underworldem i łowcą wampirów, Bladem:

Nie. Mieliśmy taki pomysł. Jednak nie. Oni są zajęci. Robią coś innego z Bladem. – krótka i zwięzła odpowiedź autorki faktycznie świadczy o tym, że widocznie Marvel postanowił ruszyć z jakimś projektem dotyczącym tej postaci.

Aktorka jednak nie powiedziała w tym temacie nic więcej. W maju tego roku pojawiły się plotki, że być może powstanie serial, którym zajmie się Netflix, ale to również nie zostało oficjalnie potwierdzone.

Natomiast sam aktor grający Blade’a, Wesley Snipes, stwierdził w jednym z wywiadów, że zawsze istnieje możliwość jego powrotu. Nawet jeżeli Marvel w tajemnicy pracuje nad tym projektem, to nie wiadomo, czy chcą stworzyć film czy serial.