Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Blade Runner 2049 mógł mieć inny tytuł

„Blade Runner 2049” zachwyca kolejnych widzów, którzy wybrali się do kina, ale okazuje się, że początkowo tytuł tego filmu miał brzmieć zupełnie inaczej i nawiązywać do materiału źródłowego, na którym bazowano przy tworzeniu pierwszej części. Andrew Cosgrove z Alcon Entertainment wyjawił, że tytuł miał brzmieć: „Blade Runner: Androids Dream”.

Naprawdę podoba mi się ten tytuł, ale z perspektywy czasu cieszę się i jestem zadowolony z tego, z jakim tytułem skończyliśmy, ponieważ myślę, że dzięki niemu mamy zachowaną ciągłość. – mówi Cosgrove.

Oczywiście „Androids Dream” odnosi się bezpośrednio do podtytułu książki Philipa K. Dicka. Na temat tytułu wypowiedział się też scenarzysta Michael Green:

Kiedy drugi scenarzysta, Hampton Fancher, napisał swoją część projektu, zatytułował to „Acid Zoo”, co jest okropnym tytułem. Przez pewien czas to był jednak tytuł roboczy. On tego nie wiedział, ale kiedy ja zacząłem pracę, tytuł roboczy brzmiał „Queensboro”, bo zawsze uważałem się za Nowojorczyka.- zdradził twórca.