Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Blade Runner nie wyjaśni tajemnicy Deckarda

Denis Villeneuve, reżyser „Blade Runner 2049” – kontynuacji „Łowcy androidów”, zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że nie ma zamiaru wyjaśniać zagadki pochodzenia Ricka Deckarda. Co jeszcze zdradził twórca o nadchodzącym filmie?

„Blade Runner 2049” ma być sequelem filmu Ridleya Scotta z 1982 roku. Scenariusz produkcji napisał twórca oryginału – Hampton Fancher we współpracy z Michaelem Greenem. W roli głównej powróci Harrison Ford, a obok niego w filmie pojawi się również Ryan Gosling i Dave Bautista, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Ana de Armas, Carla Juri oraz Mackenzie Davis. O fabule sequela wiemy niewiele. Z oficjalnych informacji wynika, że akcja filmu będzie rozgrywać się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z pierwszej części.

Choć sam Ridley Scott, zapowiedział jasno, że postać Deckarda (Harrison Ford) to replikant, to Villeneuve, reżyser sequela, nie ma zamiaru jednoznacznie potwierdzić tej wersji. W rozmowie z dziennikarzami Allocine, Villeneuve podkreślił, że zależało mu na utrzymaniu tajemnicy wokół prawdziwej natury Deckarda, jaką zawierał pierwszy „Łowca androidów”. „Blade Runner 2049” nie rozwiąże wszystkich tajemnic oryginału.

Choć logiczne wydawać by się mogło założenie, że skoro Ford powraca do roli Deckarda, a modele Nexus 6 miały 4-letni limit egzystencji, to Rick nie jest replikantem. Jednak Villeneuve odpowiedział na to enigmatycznym: „niekoniecznie”. Czy to oznacza, że Deckard był jednym z nowych modeli, bez wbudowanego limitu czasowego? Na te i inne pytania, odpowiedź poznamy w październiku przyszłego roku, gdy „Blade Runner 2049” wejdzie do kin, a dokładniej 6 października 2017.