Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Bond 25 do poprawki – film dostanie nowy scenariusz

Niepokojące wieści docierają do nas z Hollywood. Tekst scenariusza autorstwa byłego reżysera widowiska, Danny’ego Boyle’a („Trainspotting”), trafił do kosza. Fabułę od nowa napiszą weterani cyklu, Robert Wade i Neal Purvis.

Producenci 25. części przygód Jamesa Bonda zlecili im napisanie od nowa finałowej wersji skryptu. Wade i Purvis z kinowym cyklem są związani od 20 lat i napisali scenariusze do wszystkich filmów, począwszy od “Świat to za mało”. Ich konspekt do 25. filmu został odrzucony, po tym jak Danny Boyle przejął stołek reżyserski. Boyle opracował wspólnie z Johnem Hodge’em nową fabułę.

Jednak po jego odejściu, producenci postanowili pożegnać się także z jego scenariuszem, wykorzystując jedynie fragmentaryczne rozwiązania fabularne. Purvis i Wade wykorzystają zarówno swój wcześniejszy konspekt, jak i niektóre rozwiązania Boyle’a.

Na chwilę obecną nie wiemy czy i jak te zmiany scenariusza wpłyną na proces produkcyjny filmu. W pierwszych założeniach ekipa filmowa miała wejść na plan pod koniec 2018 roku, by film był gotowy do premiery zaplanowanej na październik 2019 roku. Nadal nie znamy też nazwiska filmowca, który stanie za kamerą widowiska.