Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Booster Gold dostaje własny film

Już we wrześniu pojawiły się wspominano, że Warner Bros planuje wprowadzić do filmowego uniwersum DC kolejnych bohaterów. Dziś oficjalnie potwierdzono, że będzie to produkcja „Blue Beetle and Booster Gold”.

Greg Berlanti, producent wykonawczy serialu „Arrow” i „Flash” ma zająć się reżyserią filmu o Booster Goldzie i Blue Beetle. Dołączyli do niego Zak Penn oraz Zack Stentz („X-Men: Pierwsza klasa”, „Thor”), którzy przygotują scenariusz.

Booster Gold i Blue Beetle to jedne z bardziej komicznych postaci w tym uniwersum. Booster Gold, czyli Michael Jon Carter to była gwiazda piłki nożnej w XXV wieku, który ukradł co nieco technologii z muzeum i powrócił do czasów dzisiejszych celem poszukiwania sławy. Tak zdobył popularność i został superbohaterem.

Natomiast Blue Beetle, czyli Ted Kord, to następca wcześniejszego bohatera o tym samym pseudonimie. Jednak w odróżnieniu od swojego poprzednika, który potrafił korzystać z mocy jakimi obdarzył go mistyczny skarabeusz, Ted walczy z przestępczością za pomocą swoich umiejętności w sztukach walki i ekwipunku, który sam stworzył.

„Blue Beetle and Booster Gold” wydaje się być projektem typowego policyjnego buddy movie o superbohaterach, dodatkowo z elementami komedii, co jest zaskakujące, biorąc pod uwagę dotychczasową poważną politykę Warner Bros. i DC, będącą przeciwwagą dla filmów Marvela. Jak na razie film znajduje się w fazie developmentu. Nie podano choćby przybliżonej daty premiery produkcji, ani potencjalnej obsady. Pozostaje więc czekać na oficjalne informacje ze strony studia i twórców.