Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Box Office: Minionki nie porywają już tylu fanów

Pierwszy weekend lipca przyniósł kilka zmian w kinowym biznesie. Na wielkim ekranie zadebiutowała animacja „Gru, Dru i Minionki” od Universal Pictures, jednak film zaliczył najsłabsze otwarcie w historii całej serii. Natomiast granicę 700 milionów dolarów przekroczyły dwie produkcje: „Wonder Woman” oraz „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”.

„Gru, Dru i Minionki” („Despicable Me 3”) w weekend otwarcia zarobiła 75,4 mln dolarów, co daje jej znacznie gorszy wynik niż poprzednie filmy – „Minionki” (115,7 mln dolarów) i „Minionki rozrabiają” (83,5 mln dolarów). Nie przeszkodzi to jednak animacji w gromadzeniu zysków na krajowym rynku, chociaż wytwórnia liczyła na lepsze otwarcie –prognozowane zyski miały oscylować wokół 85 mln.

Powody do radości z pewnością ma Edgar Wright, którego najnowszy film – „Baby Driver” stał się najbardziej dochodową produkcją w jego karierze. Na otwarciu zarobił 21 mln dolarów w samych Stanach Zjednoczonych, a łącznie ma na swoim koncie już ponad 41 mln dolarów!

Trzecie miejsce zestawienia należy do „Transformers: Ostatni Rycerz”, który w drugim tygodniu wyświetlania zarobił 17 mln. Piąta część „Transformers” straciła prawie 75% wpływów w Chinach, chociaż mimo to jest tam już na granicy 200 milionów dolarów. Obraz zdołał zgromadzić na swoim koncie przyzwoitą kwotę ponad 445 mln.

Czwarte miejsce zajmuje superprodukcja z DCEU „Wonder Woman”, która w piątym tygodniu po premierze dodała do swojego konta kolejne 15 mln i tym smaym przekroczyła granicę 700 mln światowego dochodu.

TOP5 zestawienia zamyka animacja „Auta 3”, która zaliczyła 59% spadek oglądalności i w trzecim tygodniu po premierze zarobiła w weekend 9 mln, mając na swoim koncie dochody w wysokości 176 mln dolarów.

Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę weekendowego box office:

box of lipiec1

Źródło: boxofficemojo.com