Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Box Office: Mission: Impossible – Fallout i Czarna Pantera z kolejnymi rekordami

Najnowsza odsłona cyklu „Mission: Impossible” nie uległa kinowym nowościom, zajmując pierwsze miejsce zestawienia w USA. Kolejny rekord przyniosła swoim twórcom także „Czarna Pantera”!

W drugim tygodniu po premierze szósta część „Mission: Impossible” zarobiła w USA 35 mln dolarów, gromadząc na swoim koncie globalne wpływy w wysokości 329,4 mln (przy 178 mln budżecie).

Niestety, mniej powodów do radości ma Waalt Disney, którego najnowsza produkcja – „Krzysiu, gdzie jesteś?” zarobiła na otwarciu mniej niż oczekiwano. Film zarobił w USA 25 mln dolarów, a zagraniczne wpływy jak na razie nie powiększyły znacząco tej kwoty. Łącznie produkcja ma obecnie na swoim koncie 30,1 mln dolarów, a perspektywa braku debiutu na chińskim rynku nie wróży jej zbyt dobrze. Ze słabym wynikiem zadebiutowała w kinach także komedia szpiegowska dla dorosłych z Milą Kunis. Film „Szpieg, który mnie rzucił” zarobił na otwarciu w USA jedynie 12,3 mln dolarów.

Pierwszą dziesiątkę weekendowego zestawienia w Stanach Zjednoczonych możecie zobaczyć poniżej:

box usa

Jeśli zaś chodzi o „Czarną Panterę” to film okazał być nie tylko najbardziej dochodowym tegorocznym blockbusterem w USA, ale także jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii całego amerykańskiego rynku! Widowisko z MCU przekroczyło właśnie granicę 700 mln dolarów zarobionych w USA. Dotychczas takim osiągnięciem mogły się pochwalić tylko dwa tytuły: „Avatar” (760,5 mln dolarów) oraz „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy” (936,6 mln dolarów). Na 4. miejscu w Stanach znalazła się „Avengers: Wojna bez granic” z kwotą 678 mln dolarów, która biorąc pod uwagę światowe wpływy nie ma sobie równych – na koncie widowiska znalazło się ponad 2 mln dolarów. „Czarna Pantera” natomiast zajmuje 2. miejsce z kwotą 1,3 mld dolarów.