Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Box Office weekendu: Osobliwy dom pani Peregrine na pierwszym miejscu

Najnowsza produkcja 20th Century Fox w reżyserii Tima Burtona – „Osobliwy dom pani Peregrine” zadebiutowała w miniony weekend w Stanach Zjednoczonych i poradziła sobie całkiem dobrze. Jednak w ostatnim czasie Amerykanie mniej chętnie odwiedzają kina. W porównaniu do zeszłorocznych wyników finansowych, tegoroczne dochody branży kinowej są dość rozczarowujące.

Jesienią zeszłego roku na ekranach rządził „Marsjanin”, który sam przyniósł zysk porównywalny do łącznych zysków trzech premier minionego weekendu. Najlepiej ze wszystkich debiutujących produkcji poradził sobie „Osobliwy dom pani Peregrine” – ekranizacja powieści Ransoma Riggsa. Film zarobił na otwarciu 28,5 mln dolarów, co jest niezadowalającym wynikiem dla Tima Burtona i 20th Century Fox. Budżet produkcji wynosił ponad 100 mln dolarów. Jak na razie produkcja nie zbiera za oceanem najlepszych recenzji, więc wytwórnia musi liczyć na zyski globalne, bo w USA film nie wyrówna raczej wkładu w produkcję.

Rozczarowujące wyniki przyniósł również najnowszy film w reżyserii Petera Berga, „Deepwater Horizon”. Produkcja katastroficzna z Markiem Wahlbergiem w roli głównej na starcie zarobiła jedynie 20,6 mln dolarów, przy budżecie wynoszącym 110 mln.

O wiele lepiej natomiast poradził sobie film „Sully” od Clinta Eastwooda. Produkcja oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Chesleya „Sully`ego” Sullenbergera (w tej roli Tom Hanks), pilota który wylądował pasażerskim samolotem na rzece Hudson. Zyski przekroczyły w weekend 100 mln i zapewniły produkcji 20 miejsce w rankingu filmów, które przekroczyły tę magiczną granicę dochodów.

Kolejne miejsce należy do komedii „Asy bez kasy” Jareda Hessa i Relativity Media. Studio, które ogłosiło niedawno bankructwo, pokładało w tej produkcji wielkie nadzieje. Relativity Media liczyło na 100 mln dolarów zysku i niestety przeliczyło się. Film z gwiazdorską obsadą, m.in. Zach Galifianakis, Owen Wilson i Kristen Wiig, zebrał wiele negatywnych recenzji i na otwarciu zarobił jedynie 6,6 mln dolarów.

Poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się pierwsza dziesiątka zestawienia, według BoxOfficeMojo:

Box Office weekendu TOP