Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Box office: Wonder Woman nadal wspaniała, Mumia pogrążona

Ostatni weekend przyniósł niewiele niespodzianek: na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się debiutująca animacja Disneya oraz Pixara – „Auta 3”. Dobrą, drugą pozycję utrzymała „Wonder Woman”, natomiast „Mumia”, otwierająca Dark Universe, okazała się kompletną porażką studia Universal.

Animowana produkcja „Auta 3” zgarnęła na otwarciu przyzwoita sumę 53,5 mln dolarów, co jednak było rozczarowujące dla Pixara, gdyż jest to jedno z najgorszych otwarć w historii studia, a zarzem najsłabsze otwarcie z całej animowanej serii o Zygzaku McQueen.

Świetnie natomiast radzi sobie „Wonder Woman” od Warner Bros. i DC, która przekroczyła w miniony weekend 500 mln dolarów zysku na całym świecie. Solowy film o wojowniczej Amazonce zajął drugie miejsce weekendowego zestawienia z wynikiem przekraczającym 41 mln dolarów. Spekuluje się, że produkcja w reżyserii Patty Jenkins z Gal Gadot w roli głównej zakończy podbój kin z kwotą 750 mln dolarów na koncie. Na chwilę obecną globalne zyski produkcji wynoszą 573,495,580 dolarów.

Podium weekendowego box office zajmuje biografia Tupaca Shakura – „All Eyez on Me”. Reżyserią zajął się Benny Boom, a produkcja zdołała zgarnąć na otwarciu kwotę 26,43 mln dolarów.

Największe rozczarowanie przyniosła jednak studiu Universal Pictures „Mumia”. Film w reżyserii Alexa Kurtzmana, której gwiazdami są Tom Cruise i Sofia Boutella miał być debiutanckim hitem, otwierającym planowane Dark Universe. Niestety rzeczywistość okazała zupełnie inna. „Mumia” zarobiła w pierwszy weekend na rodzimym rynku zaledwie 31,6 mln dolarów. W drugim tygodniu po premierze zdołała uzbierać jedynie 14,51mln dolarów. Na świecie film radzi sobie lepiej, gdyż łącznie na swoim koncie zgromadził na chwilę obecną 293,952,119 dolarów. Nie jest to jednak wynik choćby zadowalający, wytwórnia już teraz może zacząć liczyć straty. Ze wstępnych szacunków ludzi od box office wynika, że łączne wpływy widowiska na rynku krajowym wniosą ok. 75 mln i 300 mln dolarów z reszty świata. To oznacza, że film zanotuje blisko 95 mln stratę. Podobno budżet „Mumii”, po dodaniu kosztów marketingu i promocji, wyniósł blisko 345 mln. A przed nami jeszcze kilka premier, które z pewnością zmniejszą zainteresowanie „Mumią”, jak choćby piąta odsłona „Transformers”.

Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę weekendowego box office:

box ww mumia

Źródło: boxofficemojo.com