Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Bracia Russo wahają się nad dalszą współpracą z Disneyem przy MCU

Powodem wstrzymania negocjacji dotyczących realizacji kolejnego widowiska Marvela jest konflikt wytwórni ze Scarlett Johansson.

Filmowcy mają na swoim koncie udaną współpracę przy czterech komiksowych produkcjach: dwóch częściach “Kapitana Ameryki” i dwóch odsłonach “Avengers”. Teraz, jak informuje gazeta „The Wall Street Journal”, Joe i Anthony Russo wstrzymali negocjacje z Disneyem. I choć rozmowy dotyczące realizacji kolejnego widowiska z Kinowego Uniwersum Marvela były na dobrej drodze, to teraz stanęły w miejscu. Powodem rezerwy braci Russo jest pozew Scarlett Johansson i zachowanie Disneya wobec aktorki.

Przypomnijmy, że aktorka pozwała wytwórnię za złamanie umowy, oskarżając Disneya o straty finansowe, ze względu na fakt jednoczesnej dystrybucji „Czarnej Wdowy” w kinach i na platformie streamingowej Disney+.

Bracia Russo również czują się niepewnie w związku z formą dystrybucji filmu, który mieliby wyreżyserować dla Disneya. Niepewność ta zaowocowała wstrzymaniem rozmów, które utknęły w martwym punkcie. „The Wall Street Journal” utrzymuje, że dopóki Disney nie opracuje jasnych zasad wynagradzania za udział w produkcjach przeznaczonych do hybrydowej dystrybucji, to podobnych skomplikowanych negocjacji może być w przyszłości więcej.