Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Brightburn doczeka się sequela?

Superbohaterski horror „Brightburn: Syn ciemności” został przyjęty stosunkowo chłodno przez krytyków i co prawda nie pobił żadnych kasowych rekordów, ale zarobienie sumy kilkukrotnie większej niż budżet widowiska zachęciło twórców, aby kontynuować historię.

James Gunn zdradził na swoim twitterowym profilu, że prowadzone są właśnie rozmowy z Sony Pictures w sprawie sequela produkcji. Obraz kosztował wytwórnię około sześć milionów dolarów, zdołał jednak zainkasować ponad trzydzieści, więc nic dziwnego, że producent zamierza pociągnąć temat, a włodarze raczej nie będą się ociągać przy daniu twórcom zielonego światła.

Wiele mediów wskazuje, że prace będą uzależnione od grafika Gunna, obecnie zajmującego się „Legionem samobójców”, a wkrótce prawdopodobnie zaczynającego działać nad „Strażnikami Galaktyki 3”. Chociaż jego rola w tworzeniu kolejnej części „Brightburn” będzie miała przypuszczalnie charakter konsultacyjny i nadzorczy, więc niekoniecznie musi to kolidować z jego reżyserskimi planami.

Pierwsza część miała premierę 24 maja. Za kamerą stanął David Yarovesky. W obsadzie natomiast znaleźli się m.in. Elizabeth Banks, Meredith Hagner, David Denman, Matt Jones, Christian Finlayson, Gregory Alan Williams, Elizabeth Becka oraz Terence Rosemore.


Źródło: wegotthiscovered.com