Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Broom-Hilda zawita na duży ekran!

Kojarzycie może Broom-Hildę, liczącą sobie 1500 lat czarownicę? Być może powinniście, bo już niebawem film o niej może trafić do kin. Paląca cygara i pijąca piwo czarownica została stworzona w 1970 roku przez Russella Myersa. Komiksowa postać dwa razy pojawiła się również w wersji animowanej w telewizji. A teraz, producenci Gilbert Adler i Jason A. Rosenberg mają nadzieję zrobić o niej film. Oboje widzą w niej spory potencjał.

Twórcy w jednym z wywiadów podkreślili:

Russell Myers zapewniał widzom rozrywkę przez wiele lat. Cieszymy się, że możemy to przenieść na ekran. – mówi Rosenberg.

Oczywiście obaj panowie nie mają zamiaru tworzyć tylko filmu dla dzieci. Ta postać nie zawsze wydawała się im przyjazna.

Jeżeli spojrzycie na komiks, to wygląda on tak, jakby był tylko dla młodszych odbiorców, ale my patrzymy na to inaczej. Tutaj chodzi o czarownicę, która ma różne moce, ale problem ze swoją wagą. A jeżeli rozejrzycie się dookoła, czy to nie tak, jak my wszyscy? Pomyśleliśmy więc, że to jest to. Jednym z moich ulubionych filmów jest „Kłamca, kłamca”. To było zabawne, ale historia również rozgrzewała serce – opowieść o relacji ojca z synem. W tym projekcie każdy koncentruje się na jej wadze, co może być przejmujące i zabawne zarazem. – dodaje Adler.