Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Bryan Singer nie wyreżyseruje „Red Sonji”

Nad „Red Sonją” wciąż krążą czarne chmury. Z ostatnich doniesień wiadomo, że Bryan Singer został zwolniony ze stanowiska reżysera obrazu.

Bryan Singer w ostatnim czasie wykazał się niekompetencją na planie „Bohemian Rhapsody”, przez co został usunięty z prac nad produkcją. Ponadto nie tak dawno na jaw wyszło wiele skierowanych w niego oskarżeń o molestowania i seks z nieletnimi mężczyznami.

Szef Millennium Films Avi Lerner, który początkowo bronił Singera i widział go jako odpowiedniego człowieka do stworzenia „Red Sonji”, musiał podjąć nieprzychylną dla reżysera decyzję. Według The Hollywood Reporter – źródła informacji o zwolnieniu Singera – powodem usunięcia go ze stołka nie były doniesienia o ekscesach, nadużyciach i napastowaniu, lecz fakt, że prawie wszyscy amerykańscy dystrybutorzy nie byli zainteresowani produkcją właśnie ze względu na tego reżysera.

Trudno oszacować, czy widowisko doczeka się realizacji. Szczególnie, że już kilka lat trwają próby zebrania odpowiedniej grupy twórców, a jedyne, co dotychczas „Red Sonja” ma to scenariusz, napisany przez Ashleya Edwarda Millera („Thor”, „X-Men: Pierwsza klasa”, „Fringe: Na granicy światów”).