Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Bryan Singer wyreżyseruje 20.000 mil podmorskiej żeglugi

Reżyser najbardziej udanych odsłon filmowych X-menów zabiera się za adaptację powieści Juliusza Verne’a. Zdjęcia do filmu rozpoczną się jesienią.

Zdjęcie scenariusza „20.000 mil podmorskiej żeglugi” reżyser opublikował na Instagramie w dniu swoich 50-tych urodzin.

Historią, którą od dzieciństwa chciałem opowiedzieć na nowo. Obiecuję, że to będzie epicka i emocjonująca przygoda dla widzów w każdym wieku. Przygoda bardzo bliska mojemu sercu. Nie porzucam uniwersum #xmen, podekscytowany #xmenapocalypse i tym, co będzie dalej – napisał pod zdjęciem.

Scenariusz napisali Rick Sordelet i Dan Studney. Ten ostatni był jednym ze scenarzystów, którzy pracowali z Singerem przy „Jacku pogromcy olbrzymów”. „20.000 mil podmorskiej żeglugi” było w planach od jakiegoś czasu, jednak wygląda na to, że dopiero Singer sprawił ostatecznie, że projekt ten doszedł do skutku.

Jak donosi Deadline, termin rozpoczęcia zdjęć został ustalony na jesień, a już wkrótce Singer rozpocznie casting do przedsięwzięcia 20th Century Fox. Dodaje, że to dla reżysera szansa na rozpoczęcie z wytwórnią kolejnej franczyzy, więc najwyraźniej zarówno Bryan Singer jak i studio widzą możliwość sequeli. Singer w oświadczeniu dla serwisu jeszcze raz wyraził swój entuzjazm wobec tego projektu:

Jestem niesamowicie podekscytowany tym, że będę pracować z przyjaciółmi z Fox, z którymi stworzyliśmy tak długotrwałą i owocną relację. Odkąd jako chłopiec po raz pierwszy odkryłem powieść Julesa Verne’a z 1870 roku, marzyłem o opowiedzeniu na nowo tej klasycznej historii. Nie ujawniając za dużo, zawiera nie tylko oryginalne postaci Kapitana Nemo, Neda Landa i profesora Aronnaxa, ale też nowe i oryginalne postaci i wątek science-fiction, skupiający się w ponadczasowej podróży. – zapowiada Singer.

Wygląda na to, że w tej chwili Singer jest u szczytu swojej kariery. Po klapie „Jacka pogromcy olbrzymów” powrócił na szczyty box-office serią „X-Men”, tworząc najbardziej udany jak dotąd sequel w całej franczyzie. Latem na ekrany wejdzie „X-Men: Apocalypse” i spodziewać się można kolejnego hitu.