Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

BSG: Blood & Chrome – zwiastun!

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun pilota serialu „Battlestar Galactica: Blood and Chrome”, który oparty jest na widowisku, dynamicznej akcji i efektownych walkach w kosmosie.

Zwiastun pokazano podczas WonderConu. Dosłownie utrzymany jest w klimacie pierwszej zapowiedzi „Dziewczyny z tatuażem” Davida Finchera – taki sam typ montażu, muzyka i końcowe napisy.

Akcja ma rozgrywać się w 10. roku pierwszej wojny cylońskiej. Podczas gdy trwa zacięta wojna w 12 koloniach pomiędzy ludźmi i ich tworami zwanymi Cylonami, młody, utalentowany pilot, William Adama (Luke Pasqualino), dostaje przydział do jednego z najpotężniejszych okrętów floty – Galactica. Pełen ambicji i chęci walki, którą wojna z Cylonami mu dostarczy, Adama szybko popada w niełaskę oficera dowodzącego statkiem, Cokera (Ben Cotton). Mając tylko 47 dni do zakończenia służby, Coker pragnie tak szybko zakończyć walkę, jak Adama ją rozpocząć. Chociaż na początku często się ścierają, szybko nawiązują wyjątkową więź, kiedy jedna z misji przybiera tragiczny obrót i staje się jedynym ratunkiem dla floty.

W obsadzie również Lili Bordan jako Dr. Beka Kelly. Kelly pracowała w Graystone, które było odpowiedzialne za stworzenie Cylonów. Autorem scenariusza jest Michael Taylor. Napisał go na podstawie historii, którą wymyślił z Davidem Eickiem, Bradleyem Thompsonem i Davidem Weddlem. Jonas Pate reżyseruje. David Eick, Jonas Pate i Michael Taylor są producentami wykonawczym.

Na razie stacja Syfy przygotowuje się do emisji pilota. Nie wiadomo, czy serial dostanie zamówienie na sezon z uwagi na wysokie koszty. Data premiery nie jest znana.

 

{youtube}A0ixAkA5bng{/youtube}