Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Captain Marvel najpotężniejszym superbohaterem MCU

Kevin Feige w jednym z ostatnich wywiadów podzielił się kilkoma informacjami na temat Kapitan Marvel, którą studio zapowiada jako najpotężniejszą postać, która gościła do tej pory na ekranach. Nie będą jej mogli pokonać nawet Hulk i asgardzki bóg Thor. Z pewnością stanie się ona cennym sojusznikiem Avengersów w walce z Thanosem.

Zdobywczyni Oskara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa za film „Pokój” (2015), Brie Larson („Room”, „Short Term 12”, „Kong: Skull Island”), została w tym roku oficjalnie przedstawiona jako Carol Danvers aka Captain Marvel.

Postać Carol Danvers po raz pierwszy pojawiła się w „Marvel Super-Heroes” z 1968 roku. Początkowo pracująca w siłach powietrznych, Danvers w wyniku wypadku nabywa niezwykłe moce i przybiera tożsamość Kapitan Marvel.

„Captain Marvel” będzie to pierwszą produkcją w MCU z kobiecą bohaterką w głównej roli. Feige podkreślił, że stanowi ona dla twórców duże wyzwanie: muszą zbalansować całościowy wyraz postaci. Niezwykła moc bohaterki musi wiązać się z jej ludzkim charakterem – zaletami, jak i wadami, by przemawiać do widzów.

Feige zdradził dodatkowo, że studio poszukuje kobiety, by stanęła za kamerą „Captain Marvel”. Marvel bierze pod uwagę następujące kandydatki na stanowisko reżysera projektu: Lesli Linka Glatter, Niki Caro i Lorene Scafaria. Nie ogłoszono jednak jeszcze ostatecznej decyzji.

Scenariusz projektu „Captain Marvel” tworzą Nicole Perlman („Guardians of the Galaxy”) i Meg LeFauve („Inside Out”).

captain marvel

 

brie