Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Carrie Fisher pracowała przy tworzeniu skryptu The Last Jedi

Kolejne informacje docierają do nas z trwającego w Orlando konwentu Star Wars Celebration. Oprócz ekscytujących wieści odnośnie przyszłości gwiezdnej sagi, nie zabrało tam również smutniejszych, nostalgicznych momentów, jak choćby przy okazji prezentacji wspaniałego wideo, będącego hołdem dla zmarłej Carrie Fisher. Teraz dowiedzieliśmy się, że Carrie Fisher nie tylko zagrała w „The Last Jedi”, ale także pomogła Rianowi Johnsonowi napisać scenariusz VIII Epizodu.

Zdolności pisarskie Carrie Fisher były szeroko znane w branży filmowej, a aktorka była autorką wielu cenionych scenariuszy (np.. „Roseanne”, „Kronik młodego Indiany Jonesa”). Nanosiła również poprawki do skryptów takich filmów jak „Krzyk 3”, „Zakonnicy w przebraniu” czy „Hooka”.

Rian Johnson po oficjalnym pożegnaniu Carrie Fisher na Star Wars Celebration zdradził, że aktorka pomagał mu w pracy nad skryptem „Star Wars: The Last Jedi”:

To było bardzo wzruszające pożegnanie. Nie wiem czy mogę dodać coś jeszcze… Kochałem ją. Uwielbiałem ją. Połączyła nas przede wszystkim pasja pisarska. Była niezwykle błyskotliwą i zdolną autorką. Przychodziłem do niej do domu, siadaliśmy na łóżku i godzinami czytaliśmy scenariusz. To było coś niesamowitego, jak wspólny strumień świadomości, poezja jazzu w improwizowanych sesjach. Nanosiłem każdą poprawkę zasugerowaną przez Carrie. Po kilku godzinach pracy zamienialiśmy kilka słów, by oczyścić się z nadmiaru myśli. To było coś niezwykłego. – ujmującymi wspomnieniami podzielił się reżyser.

„Star Wars: The Last Jedi” w reżyserii Rhiana Johnsona zadebiutuje już 14 grudnia. Producentami obrazu są Kathleen Kennedy i Ram Bergman, a funkcję producenta wykonawczego pełnili J.J. Abrams, Jason McGatlin oraz Tom Karnowski.

W obsadzie powrócą Daisy Ridley, John Boyega, Mark Hamill, Oscar Isaac oraz Adam Driver, a obok nich zobaczymy także Benicio Del Toro, Andy’ego Serkisa. Po raz ostatni zobaczymy również Carrie Fisher w roli Lei Organy.

Źródło: independent.co.uk