Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Cassie Kramer spotka Candymana

Aktorka znana m.in. z „Chicago Fire” zagra główną rolę kobiecą w nowej odsłonie „Candymana”. Kramer zagra Helen Lyle, w którą w pierwowzorze wcieliła się Virginia Madsen.

W nowym „Candymanie” pojawi się również Tony Todd, czyli oryginalny Candyman. Pojawiło się więc pytanie czy w nowym filmie powróci również Virginia Madsen. Okazuje się, że to niewykluczone. Producentem nowego „Candymana” jest Jordan Peele, a reżyserią zajmie się Nia DaCosta. Premierę zaplanowano na 11 czerwca 2020 roku.

Na razie nie wiadomo kto wcieli się w tytułowego bohatera. Wcześniej do roli był typowany Yahya Abdul-Mateen II, który dostał angaż w filmie. Możliwe, że Todd pojawi się w gościnnej roli-cameo, a to właśnie Abdul-Mateen II wcieli się w tytułowego Candymana.

„Candyman” z 1992 roku skupiał się na studentce z Chicago, która usłyszawszy krążącą po uniwersytecie miejską legendę, postanawia podążyć jej śladem. W reedycji Peele’a ma ponoć zmienić się otoczenie, ale główna historia pozostanie niezmieniona – duch wyzwolonego niewolnika, zabitego ze względu na pokochanie białej kobiety, zaczyna siać terror, gdy pięciokrotnie wymówi się jego imię.