Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Castingi do aktorskiego Sindbada bez whitewashingu

Niedawno informowaliśmy, że ruszyły castingi do aktorskiego remake’a „Alaldyna”, a Disney w swoich poszukiwaniach skupi się na aktorach o środkowowschodnim pochodzeniu. Teraz podobne zapewnienia nadchodzą ze strony twórców nowego filmu o przygodach Sindbada Żeglarza.

Reżyserią „Sindbada” zajmie się Miguel Sapochnik, który pracował m.in. nad „Grą o tron”, „Detektywem” czy „Dr House”. Producentami filmu są Todd Lieberman i David Hoberman, którzy oficjalnie zapowiedzieli, że przy obsadzaniu głównej roli, jak i pozostałych, drugoplanowych, będą brać pod uwagę zgodność etnicznego pochodzenia postaci i grających ich aktorów. Możemy być więc pewni, że nie zobaczymy na ekranie Sindbada jako niebieskookiego blondyna. Twórcy chcą uniknąć burzy dotyczącej wybielania postaci, jaka rozpętała się chociażby przy angażu Scarlett Johansson do „Ghost in the Shell”.

Jednak kontrowersje może wzbudzić inny pomysł twórców. Lieberman i Hoberman zapowiedzieli bowiem, że Sindbad będzie mieć towarzysza podróży, a w tej roli najchętniej obsadziliby najprawdopodobniej białego Anglika. Nie zdradzili jednak nic więcej o tej postaci, także nie wiemy jak ważna będzie ona dla fabuły projektu, o której swoją drogą na razie również niewiele wiadomo. Nad scenariuszem pracować będzie Kyle Killen („Przebudzenie”, „Piękne widoki”, „Podwójne życie”).