Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Cate Blanchett jako Hela na planie Thor: Ragnarok

W sieci pojawiły się pierwsze materiały (w tym wideo), na których możemy zobaczyć jak prezentuje się Cate Blanchett w roli Heli – czarnego charakteru w „Thor: Ragnarok”.

 

Pierwsze fotografie nie są w zbyt dobrej jakości. Blanchett jako Hela (ubrana na zielono) jest widoczna w tle scenografii. Reżyserią superprodukcji zajmie się Taika Waititi, odpowiedzialny za nominowany od Oscara film „Co robimy w ukryciu”.

Thor R CB 2

 

Thor R CB

 

Thor R CB 1

W wyczekiwanej przez fanów produkcji, której premiera została zaplanowana na listopad 2017 roku pojawią się obok Thora – Chrisa Hemswortha następujące gwiazdy z poprzednich odsłon przygód boga piorunów: Tom Hiddleston jako Loki, Mark Ruffalo jako Hulk, Idris Elba w roli Heimdalla, Jaimie Alexander jako Lady Sif oraz Anthony’ego Hopkinsa jako Odyna.

Z nowych twarzy w obsadzie zobaczymy: Karla Urbana jako potężnego wojownik Skurge, Tessę Thompson w roli Walkirii, Jeffa Goldbluma jako ekscentrycznego Wielkiego Mistrza (Grandmaster) oraz Cate Blanchett, która wcieli się w czarny charakter produkcji – wojowniczkę Helę.

Scenariusz na podstawie komiksów Larry’ego Liebera, Jacka Kirby’ego i Stana Lee przygotowali Stephany Folsom, Christopher Yost oraz Craig Kyle. Za reżyserię produkcji odpowiada Taika Waititi, a producentami wykonawczymi są Louis D’Esposito, Brad Winderbaum, Victoria Alonso, Thomas M. Hammel i Stan Lee.

Światowa premiera „Thor: Ragnarok” została zaplanowana na 25 października 2017 roku, a w polskich kinach film zobaczymy 3 listopada 2017.