Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Chiny nakręcą własną wersję 20,000 mil podmorskiej żeglugi

Okazuje się, że ekranizacja powieści Juliusza Verne’a stała się niezwykle rozchwytywana ostatnimi czasy. Oprócz projektu Bryana Singera, teraz okazuje się, że również chińskie studio – Bliss Media, pracuje nad swoją wersją „20,000 mil podmorskiej żeglugi”.

Obecnie trwają prace nad 3 projektami inspirowanymi powieścią Juliusza Verne’a, oprócz wspomnianych filmów Singera i Bliss Media, nad filmem zatytułowanym „Captain Nemo” pracuje James Mangold. Produkcja powstaje na zlecenie Disneya i opowie o Nemo zanim został dowódcą Nautilusa. Jak na razie ten projekt znajduje się we wczesnej fazie prac nad scenariuszem.

Natomiast projekt „20,000 mil podmorskiej żeglugi” od Bliss Media jest zapowiadana jako międzynarodowa produkcja, w której główne role zostaną obsadzone przez aktorów narodowości chińskiej. Reżyserią zajmie się Christophe Gans („Silent Hill”, „Piękna i Bestia”, „Braterstwo wilków”). Zapowiedziano drobne zmiany w stosunku do oryginału Verne’a . Opowieść ma skupić się na przedstawieniu spotkania Wschodu z Zachodem. Zdjęcia mają ruszyć na jesieni.

Również tej jesieni mają zacząć się prace na planie ekranizacji w reżyserii Singera od 20th Century Fox. Czyżby Bliss Media nie obawiało się konkurencji ze strony Hollywood?

Źródło: deadline.com