Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Chris Evans poważnie zastanawia się nad przyszłością Kapitana Ameryki

W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że aktor ma zamiar skończyć swój związek z MCU i rolą Kapitana Ameryki. Teraz wyszło na jaw, że Evans nie może się zdecydować co począć czy odłożyć kostium superbohatera i zająć się innymi projektami, czy jednak pozostać w rodzinie Marvela. Od czego aktor uzależnia swoją decyzję?

Chris Evans w jednym z ostatnich wywiadów został zapytany czy rzeczywiście kończy z rolą ikonicznego bohatera i udzielił następującej odpowiedzi:

Wiele nie zależy ode mnie. Moja umowa powoli dobiega końca. Jednak nie będę kategorycznie odmawiał kolejnej propozycji i mówił „Nie, nigdy więcej!”. Hugh Jackman zrobił dużo więcej filmów z Wolverinem i z każdy nowy był jakimś cudem lepszy od poprzedniego. – zapowiedział aktor.

Kapitan Ameryka to bohater, którego kocham i zarazem instytucja, która wie co robi. Gdyby Marvlel nie utrzymywał swoich filmów na wysokim poziomie, to miałbym na ten temat inne zdanie. Jedynym powodem, dla którego miałbym odejść, to koniec kontraktu. Wygasa po czwartej części „Avengers”. Ja jestem otwarty na dalszą współpracę. – dodał Evans.

Dwie ostatnie produkcje, do których Chris Evans został zakontraktowany powstają jednocześnie. Obecnie kręcone są „Avengers: Infinity War” (premiera w kwietniu 2018) i jego sequel, który wejdzie do kin w maju 2019 roku. Czy Marvel ma dalsze plany związane z postacią Kapitana Ameryki? To się jeszcze okaże.