Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Chris Evans zrezygnuje z Kapitana Ameryki?

Być może już niedługo fani Marvela i Kapitana Ameryki będą musieli szykować się na pożegnanie. Aktor w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, że „Avengers: Infinity War” (2018) i jego kontynuacja (2019) to dwie ostatnie produkcje, które znajdują się w kontrakcie z Marvel Studios. A co dalej?

Dwa nadchodzące widowiska, poświęcone drużynie Avengers mogą być ostatnimi w karierze Evansa, który rozważa pożegnanie się z rolą Kapitana Ameryki. Po realizacji tych dwóch filmów kontrakt aktora wygasa i jak na chwilę obecną Evans nie jest zbyt chętny na jego renegocjację. Przynajmniej tak wynikało z tonu wypowiedzi aktora podczas wywiadu z dziennikarzami Esquire. Evans podkreślił, że harmonogram prac nad kolejnymi widowiskami Marvela nie pozostawia miejsca na udział w innych filmach, czy zajmowanie się reżyserią, co hamuje rozwój kariery Evansa.

Czy ikoniczna rola Kapitana Ameryki zdoła utrzymać aktora na dłużej? A jeśli nie, to czy odejście Evansa oznacza uśmiercenie postaci w którymś z nadchodzących widowisk? Wydaje się, że studio ma już w MCU bohaterów, którzy mogliby przejąć obowiązki Kapitana Ameryki, jak choćby Falcon czy Zimowy Żołnierz. Jak na razie są to jedynie przypuszczenia, a sam Evans może jeszcze przecież zmienić zdanie.

A Wy kogo widzielibyście jako następcę Kapitana Ameryki?