Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Chris Pine dołącza do obsady Fałdki czasu

Aktor zagra w filmowej adaptacji “Fałdki czasu”, pióra Madeleine L’Engle. Pine dołączył tym samym do Gugu Mbatha-Raw i Reese Witherspoon.

Gugu Mbatha-Raw sportretuje postać Kate Murray, doktor mikrobiologii, która jest także matką dwóch głównych bohaterów – Meg i Charles’a. Chris Pine wcieli się w ojca dzieci. W filmie powstającym na zlecenie Disnya zobaczymy także Reese Witherspoon, Oprah Winfrey i Mindy Kaling. Ava DuVernay odpowiada za reżyserię.

Powieść „Fałdka czasu” ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, a poniżej znajdziecie jej oficjalny opis:

Powieść fantastyczna dla młodzieży autorstwa popularnej amerykańskiej pisarki. Bohaterowie przeżywają niesamowite, pełne niebezpieczeństw przygody. Mistrzowsko poprowadzona akcja i niepowtarzalny baśniowy klimat gwarantują wspaniałe wrażenia podczas lektury.

Meg Murry i jej mały, niezwykły braciszek Charles Wallace nie przypuszczali, że wyprawa do opuszczonego domu w lesie stanie się początkiem niesamowitej, pełnej zdumiewających, choć często niebezpiecznych przygód, wyprawy w bezmiar kosmosu, która miała doprowadzić do rozwikłania tajemnicy zniknięcia ich ojca. Jaką rolą w tym wszystkim odegrały trzy dziwaczne, na pozór zabawne, starsze damy? O tym czytelnicy dowiedzą się z tej fascynującej książki.