Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Chuck Palahniuk z nowym projektem!

 

Twórca „Fight Clubu” zebrał na Kickstarterze fundusze na ekranizację swojego kolejnego dzieła – „Lullaby” („Kołysanka”). Palahniuk wspólnie z reżyserem Andym Mingo napisze scenariusz i wyprodukuje obraz.

Kampania na platformie crowdfundingowej Kickstarter, przyniosła wystarczające wsparcie, by zrealizować ekranizację powieści Chucka Palahniuka „Kołysanka” z 2002 roku. Minimalna kwota, by projekt mógł wystartować to 250 tysięcy dolarów, a na koncie Palahniuka znajduje się obecnie 289 tysięcy. Do końca zbiórki zostało jeszcze 9 dni, więc Wy również możecie wesprzeć twórców!

„Kołysanka” ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Niebieska Studnia w 2012 roku. Poniżej oficjalny opis powieści:

„Kołysanka” to połączenie kryminału, opowieści drogi i historii o duchach.
Carl Streator jest dziennikarzem pracującym nad cyklem artykułów o łóżeczkowej śmierci niemowląt. Jeździ po mieście wraz z ekipą ratunkową, by obejrzeć miejsca wypadków i zbadać okoliczności dziecięcych śmierci. Jedyne, co wydaje się je wszystkie łączyć to obecność książki, „Wierszy i rymowanek ze wszystkich stron świata”, za każdym razem otwartej na tej samej dwudziestej siódmej stronie.

„Kołysanka” jest niezwykle osobistą powieścią Palahniuka. Powstała po śmierci tragicznej ojca pisarza w 1999 roku, który został zamordowany. Pisarz nie mógł pozbierać się po stracie, dlatego, by uciec od rzeczywistości, poświęcił się pisaniu „Kołysanki”. Dodatkowo Palahniuk musiał zdecydować chce wnioskować o karę śmierci dla sprawcy.